Haber

Abdal Camii Çevresinde Zemin Tadilatı

Bursa’nın meşhur lezzetleri simit ve tahinli pidenin merkezi olan tarihi Abdal Camii’nin etrafındaki bozulan zemin, Osmangazi Belediyesi tarafından başlatılan çalışmayla yenileniyor.

Tuzpazarı Mahallesi’ndeki Abdal Camii çevresindeki ağaç köklerinden deforme olan zemin kaplamaları, Osmangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar tarafından sökülerek yenileniyor. Yerli ve yabancı turistlerin özellikle hafta sonları simit ve tahinli pide almak için uzun kuyruklar oluşturdukları Abdal Camii ve çevresindeki döşeme taşlarının zamanla hareket etmesi sonucu bozulan zemin kaplamaları kaldırılıyor, dolgular düzenlenir ve mevcut taşlarla kapatılır.

 

Bölgenin şehrin tarihi yerlerinden biri olduğunu söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Abdal Camii ve simit fırınının bulunduğu bölge yerli yabancı çok sayıda misafirin uğradığı bir yer. Zamanla deforme olan zeminlerde düzenleme yaparak vatandaşlarımızın karşılaştığı olumsuzlukları ortadan kaldırıyoruz. Aynı zamanda alt katta bulunan iş yerlerine su sızmasını önlemek için zemini membran ile kaplıyoruz. Tarihi dokuya uygun olarak yürüttüğümüz çalışmaları kısa sürede tamamlayarak alanı vatandaşlarımızın hizmetine açacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu